Biografie

 

Datum narození:  22. 7. 1986 (Ivančice)


Vzdělání:             ZŠ TGM Ivančice, Gymnázium Ivančice,

                            Pražská konzervatoř, MU Brno


Tahle malá, neposedná "zpěvandule" začala svou studijní kariéru na Základní škole v Ivančicích. Ve svém rodném městečku taky začala chodit do ZUŠ. Studovala klasický zpěv a klavír. Když už bylo jasné, že bez zpívání nemůže být a ukázaly se i první úspěchy v různých soutěžích a přehlídkách, začala jezdit na soukromé hodiny zpěvu do Prahy, k Lídě Nopové. Po ukončení gymnázia v Ivančicích složila přijímací zkoušky a začala studovat Pop-zpěv na Pražské konzervatoři pod vedením prof. Nadi Wepperové. (Citace z článku pro webový portál Ivancice.cz)

 

Zhruba od osmé třídy až do maturity jsem zpívala ve studentské kapele na gymnáziu v Ivančicích. Plynule jsem přešla do kapely Moravia Trio, se kterou jsme pravidelně hráli na plesech a různých oslavách. Kromě toho jsem hrála v "dramaťáku" - většinou šašky :-)).

Ještě na gymplu jsem si vyzkoušela "život umělců" s hudebním divadlem Glottis a představením The Muzikalmania (r. 2002).

V lednu 2003 proběhla moje televizní premiéra. V pořadu Caruso Show na Primě se mi podařilo vyhrát. O pár měsíců později jsem se zúčastnila soutěže Jihlavatalent, kde jsem se dostala do finálové desítky. Koncem roku 2003 se rozběhla soutěž Česko hledá Superstar. Byla jsem jednou z 3200 odvážných, kteří se přihlásili a přišli na konkurz. Po dalších třech kolech jsem se stala jednou ze 30, kteří se objevili na televizní obrazovce. Do finálové desítky se mi už postoupit nepodařilo, ale jistě to byla neocenitelná zkušenost.
Pak přišel čtvrťák na gymplu a hromady učení k maturitě. Kromě toho učení jsem se ale dostala na svá první profesionální "prkna". A to v Českém Těšíně, kde jsem zpívala v projektu Lewron orchestra, Olza.

 

*********************************************************************************************
A taky jsem se přihlásila na Pražskou konzervatoř.

Díky studiu jsem se začala věnovat svému oblíbenému hudebnímu stylu - šansonům a uspořádala jsem svůj první sólový koncert Setkání se Šansonem (Ivančice, 2008). Tento koncert jsem pak předvedla ještě v hudební kavárně v Praze a také jsem hostovala na několika dalších koncertech.

Plesovou kapelu okresního formátu jsem vystřídala plesovými orchestry v Praze (Orchestr Karla Vlacha, Funny Dance Band, TOX Poděbrady...), ve kterých stále více-méně pravidelně zpívám.

Diky mé profesorce zpěvu jsem se dostala i k postu sboristky Marie Rottrové a za tuhle zkušenost jsem opravdu moc vděčná.

 

Jednou z nepsaných povinností studenta konzervatoře jsou konkurzy a castingy do divadel a muzikálů. Díky tomu jsem se dostala do Divadla SEMAFOR, kde jsem účinkovala nejprve ve hře Sekta (2008) a později Kytice (2009) a Opera Betlém (2012). Spolupráce s divadlem stále trvá.

V rámci studia herectví jsme se spolužačkami nazkoušely muzikál Jeptišky a s velkým úspěchem jsme jej předvedly ve školním divadlením sále.

 

Mezi lety 2011 a 2013 jsem spolupracovala se skupinou ABBA World Revival. Hráli a zpívali jsme živě a jezdili po celé republice, na Slovensku, Německu a někdy i dál.

Po odchodu z revivalové skupiny jsem navázala spolupráci s tanečním orchestrem TOX Poděbrady a orchestrem Josefa Hlavsy, jež se postaraly o mé umělecké vytížení nejen v plesové sezóně. Současně průběžně spolupracuji na různých hudebních projektech napříč žánry :-).

 

Vedle studia na konzervatoři v Praze jsem také prošla několik muzikálovými kurzy na JAMU v Brně a vystudovala jsem Filosofickou fakultu na Masarykově univerzitě. Dnes tedy mohu hrdě prohlásit, že jsem držitelka dvou titulů: Mgr. Veronika, DiS :-)). 

 

Když jsem dostudovala, vrhla jsem se plnými silami na učení. Od r. 2012 pracuji v SZUŠ Orphenica v Praze, kde vyučuji zpěv a klavír. Máme báječného pana ředitele, který mám - učitelům čas od času uspořádá i nějaký ten koncert nebo výstavu, takže ani moje láska k šansonům nezahálí. Také jsem čtyři roky učila zpěv na soukromé Herecké VOŠce v Michli.

 

Od května 2015 vytupuji pravidelně - několikrát do roka - v Kavárně Lucerna v Praze. Říkáme tomu šansonový recitál a doprovází mě skvělý klavírista Johny Bálek. Díky této spolupráci se také urodilo několik vlastních písní.

S tímto programem jsme po devíti letech vystoupili také v Ivančicích. Koncert měl obrovský úspěch :-).